Predavanja za učiteljsko vijeće - studeni 2024.
Kroz studeni psihologinja Centra Katarina Biuk provela je predavanja za učiteljsko vijeće na temu „Mentalno zdravlje djece i mladih u online svijetu” s nastavnicima i učiteljima OŠ Medvedgrad Zagreb i OŠ Sesvetski Kraljevac. Na predavanjima je sudjelovalo 103 sudionika. Cilj ovog predavanja bio je razmjena iskustava stručnjaka i poticanje rasprave o mentalnom zdravlju te načinima na koji možemo regulirati i konstruktivno usmjeriti vrijeme provedeno na ekranima. Poseban naglasak stavljen je na važnost postavljanja jasnih granica, razvoju odnosa povjerenja između roditelja i djece te jačanje psihološke otpornosti učenika. Razgovor o korištenju društvenih mreža i ekrana općenito je važan jer prekomjerna uporaba može negativno utjecati na fizičko i mentalno zdravlje. Konstruktivno i regulirano korištenje tehnologije pomaže u sprječavanju javljanja ovisnosti o digitalnim uređajima, razvoju samokontrole i štit...





