O mentalnom zdravlju djece i mladih sa stručnim suradnicima zagrebačkih škola
U okviru ciklusa stručnih skupova, održanih u četiri hrvatska grada uz podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja i Ministarstva zdravstva, u Zagrebu je 17.3.2023. u prostorima Osnovne škole Središće ostvaren je stručni skup o mentalnom zdravlju djece i mladih za stručne suradnike škola u Zagrebu. Na skupu su u ime Centra za zdravlje mladih sudjelovale klinička psihologinja Ella Selak Bagarić, koja je podijelila iskustva Centra u zaštiti mentalnog zdravlja djece i mladih, i klinička psihologinja Tea Brezinšćak koja je govorila o važnosti podrške školskog okruženja u prevenciji poremećaja u školskoj dobi. Cilj ovog edukacijskog ciklusa jačanje je kapaciteta stručnih suradnika škola za rano prepoznavanje i prevenciju rizika u mentalnom zdravlju učenika, a njegovi su organizatori Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Agencija za odgoj i obrazovanje, kao i Gradski ured za socijalnu zaštitu, zdravstvo, branitelje...

